Victorie în Spania. Rafael Nadal a câştigat turneul ATP de la Barcelona

Unul dintre cei mai înflăcăraţi fani ai echipei Real Madrid, tenismanul Rafael Nadal, a câştigat turneul ATP de la Barcelona, iar, mâine seara, va ţine pumnii pentru galactici, în semifinalele Ligii Campionilor. Real va întâlni formaţia Atletico Madrid, iar partida va fi difuzată, în direct, la PRIME.

Rafael Nadal l-a învins, în finala de la Barcelona, pe austriacul Dominic Thiem, cu 6 la 4 şi 6 la 1. Spaniolul a câştigat această competiţie pentru a zecea oară în carieră.

Jucătorul iberic s-a ales cu 460 de mii de euro și 500 de puncte ATP. Nadal este unul dintre cei mai celebri suporteri ai echipei Real Madrid, aşa că va urmări cu sufletul la gură prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor dintre Real şi Atletico.

Partida este programată pentru mâine şi va putea fi urmărită, în direct, la PRIME, începând cu ora 21 şi 45 de minute.