Show marca Becali. Gigi Becali a cântat după ce Steaua a învins-o pe Dinamo

Embed:

Momente epice aseară după marele derby din Campionatul Romaniei dintre Steaua şi Dinamo Bucureşti. Patronul steliştilor Gigi Becali a fredonat Marşul Triumfal din opera Aida de Giuseppe Verdi, după ce echipa sa a câştigat cu 1 la 0. Steaua se pregăteşte acum de meciul cu elveţienii de la FC Lugano, care va fi joi la Canal 3.

Steaua a câştigat aseară cu 1 la 0 derby-ul Campionatului României cu Dinamo București, iar patronul Gigi Becali a fost euforic după meci şi a cântat. Sârbul Marko Momcilovic a adus victoria vicecampioanei în minutul 31.

Dinamo a putut egala până la pauză, însă sud-africanul Mahlangu a nimerit bara.

Cu un sfert de oră până la final, stelistii au beneficiat de un penalty, care a fost însă ratat de Constantin Budescu.

Joi, 28 septembrie, Steaua va juca în Elveția cu FC Lugano în grupele Ligii Europa. Meciul va fi transmis în direct de Canal 3 de la ora 20:00. Dupa această partidă, Canal 3 va difuza confruntarea de la Tiraspol dintre Sheriff şi FC Copenhaga.