Lokomotiv Moscova, în formă maximă. Echipa a învins cu 3-0 pe Zenit Sankt-Petersburg

Embed:

Formaţia Lokomotiv Moscova se află în formă maximă înaintea meciului cu Sheriff Tiraspol din Liga Europa, care va fi joi la Canal 3. Feroviarii au câştigat aseară cu 3 la 0 derby-ul cu Zenit Sankt Petersburg şi ocupă primul loc în Campionatul Rusiei. Lokomotiv a învins pe terenul lui Zenit după o pauză de 13 ani.

După o primă repriză fără goluri, Lokomotiv a reuşit o evoluţie fantastică în partea a doua a meciului. Atacantul din Peru, Jefferson Farfan a înscris doua goluri doar 11 minute.

Alexei Miranciuk a stabilit scorul final de 3 la 0 în minutul 77. După 15 etape disputate, Lokomotiv ocupă primul loc în clasament, având cu trei puncte mai multe decât Zenit. Joi, gruparea moscovită întâlneşte acasă echipa Sheriff Tiraspol în Liga Europa.

Partida va fi transmisă la Canal 3 de la ora 20:00. Imediat după acest meci, Canal 3 va difuza duelul dintre Steaua Bucureşti şi Hapoel Beer Sheva.

Steliştii au câştigat aseară cu 5 la 2 derby-ul din deplasare cu Universitatea Craiova, pentru care a evoluat portarul moldovean Nicolae Calancea.

Steaua a urcat pe primul loc în clasament după această victorie, având cu un punct mai mult decât CFR Cluj.