În cea mai bună formă. Sheriff Tiraspol a învins cu 3:1 echipa Petrocub Hânceşti

Embed:

Sheriff Tiraspol e în formă maximă înaintea superduelului cu Lokomotiv Moscova din Liga Europa, care va fi joi la Canal 3.

Tiraspolenii au învins aseară cu 3 la 1 acasă echipa Petrocub Hânceşti.

Sheriff a deschis scorul în minutul 19, după un penalty controversat dictat de arbitru. Muntenegreanul Mugoşa a transformat lovitura de la 11 metri. Gazdele au condus la pauză cu 2 la 0 după golul înscris de brazilianul Cristiano.

În minutul 54, Sheriff a ridicat scorul la 3 la 0 după golul superb marcat de Balima. Petrocub a redus din diferenţă pe final de meci. Cu cinci etape înainte de finalul campionatului, Sheriff ocupă primul loc în clasament, având cu patru puncte mai multe decât a doua clasată, Milsami Orhei.

Joi, de la ora 22:00, gruparea tiraspoleană întâlneşte acasă echipa Lokomotiv Moscova în grupele Ligii Europa, în direct la Canal 3. Gruparea moscovită a pierdut aseară surprinzător cu 0 la 1 în faţa echipei FC Ufa în Campionatul Rusiei.