Gata de semifinale. Atletico o va întâlni pe Real în direct la PRIME în UCL

Embed:

Atletico Madrid şi AS Monaco sunt în mare formă înainte de meciurile din semifinalele Ligii Campionilor ce vor vor fi transmise marţi şi miercuri la PRIME. Ambele cluburi au obţinut victorii la scor în competiţiile interne.

Atletico Madrid a învins Las Palmas, chiar pe terenul acesteia, cu scorul de 5-0 în etapa a 35-a a Primerei Division. Oaspeţii au decis soarta meciului încă din prima repriză, când Kevin Gameiro a înscris de două ori, iar Saul Niguez - o dată.

Atletico a continuat asediul porții adverse și după pauză şi a mai reușit alte două goluri prin Thomas Partey şi Fernando Torres. Gruparea madrilenă se clasează pe locul trei în clasament.

Tot aseară, în etapa a 34-a a campionatului Franței, AS Monaco s-a impus în faţa formaţiei Toulouse cu scorul de 3-1.

AS Monaco şi Atletico Madrid vor juca săptămâna viitoare în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Monegascii se vor confrunta pe teren propriu cu Juventus Torino, iar Atletico va juca cu Real Madrid, pe stadionul ”alb-violeților”, Santiago Bernabeu.

Cele două partide vor putea fi urmărite în direct la Prime.