Cu un pas în semifinale. Real Madrid a învins, aseară, cu 2:1 echipa Bayern Munchen

Embed:

Real Madrid este cu un pas în semifinalele Ligii Campionilor. Gruparea spaniolă a învins aseară cu scorul de 2 la 1 în deplasare echipa Bayern Munchen. Gazdele au condus la pauză cu 1 la 0.

Eroul madrilenilor a fost Cristiano Ronaldo. Jucătorul portughez a egalat în minutul 47. La mijlocul reprizei secunde, Martinez l-a faultat de două ori pe Ronaldo timp de trei minute, a primit două cartonaşe galbene şi a fost eliminat.

Vedeta lui Real a marcat golul victoriei în minutul 77, iar galacticii au câştigat în final cu 2 la 1. într-un alt meci disputat aseară, Atletico Madrid a învins acasă cu 1 la 0 campioana Angliei, Leicester City. Tot aseară, Borussia Dortmund a pierdut acasă cu 2 la 3 duelul cu AS Monaco. Returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor se vor disputa săptămâna viitoare.